Pazīstamais velosipēdu ražotājs Giant ražo arī augstas kvalitātes elektrovelosipēdus jau kopš 1990. gada! Giant elektrovelosipēdi ir pazīstami ar tām pašām labajām īpašībām, kā arī šīs pašas firmas parastie velosipēdi - jaunu tehnoloģiju un konstruktīvu risinājumu izmantošanu.

2017. gadā kompānija Giant sāka ražot elektrovelosipēdus trīs dažādās sērijās - kalnu velosipēds Full E+, pilsētas velosipēds Quick E+ un šosejas velosipēds Road E+.

Giant HCT hibrīdtehnoloģija

Giant elektrovelosipēdi izmanto tā saucamo HCT hibrīdtehnoloģiju, kas bāzēta uz Yamaha 500 vatu elektrodzinēja, rāmī iebūvēta 400 vai 500 Wh barošanas elementa, pedāļu sensora, kas reaģē uz piespiedienu un borta datora, no kura var kontrolēt visus sistēmas elementus.

giant-elektrovelosipedi-borta-dators-1024x683_vk_vk.webp

Giant elektrovelosipēdu borta dators

Pievērsiet uzmanību, ka parastā motorizētā riteņa vietā kompānija izmanto dzinēju, kas izvietots centra ass mezglā. Šādi modeļi ir pazīstami jau sen, bet Latvijā tos sastapt bieži negadās. Šādiem velosipēdiem ir gan plusi, gan mīnusi.

giant-elektrovelosipedi-dzinejs-1024x710_vk_vk.webp

Giant elektrovelosipēdu dzinējs

Galvenais no plusiem ir velosipēda dinamikas saglabāšana, kas ir ļoti svarīgi sporta disciplīnām - ar motorizētu riteni šādu dinamiku sasniegt nav iespējams. Šajā gadījumā elektriskais dzinējs strādā kā asistents un uzņem daļu slodzes uz sevi.

Elektrisko velosipēdu modeļi

Kalnu Full E+

Kalnu elektrovelosipēdu klasē tiek piedāvāti elektriskie hardtail un full suspension (divi amortizatori) velosipēdi. Velosipēdi ir aprīkoti ar Shimano SLX komplektu, RockShox amortizatoriem un hidrauliskām diska bremzēm. Elektriskaia aprīkojums kopējam velosipēda svaram pievienot tikai pāris liekus kilogramus. Elektrovelosipēdi tiek ražoti ar dažādiem rāmja izmēriem un aprīkojumu. To cena ir no 4000 - 7000 eiro.

giant-kalnu-full-suspension-1-1024x607_vk_vk.webp

Giant kalnu full suspension elektrovelosipēds Full E+

giant-kalnu-hardtail-1024x647_vk_vk.webp

Giant kalnu hardtail elektrovelosipēds Full E+

Šosejas Road E+

Šosejas elektrovelosipēdu klasē tiek piedāvāti modeļi, kas aprīkoti ar mūsdienīgām un progresīvām komplektējošām daļām. Mūsdienīgas diska bremzes, čempionu cienīgs aprīkojums un tikai neliels svara piaugums. Pieejams vairākās krāsās un ar dažādiem rāmja izmēriem - S, L un X. Svara ekonomijas dēļ pat uzstādīts ir mazāk jaudīgs dzinējs (250 vati), bet, pēc ražotāja domām, ar to ir vairāk nekā pietiekoši. Velosipēdam ir uzstādīts Shimano Tiagra aprīkojums un tā cena, atkarībā no komplektācijas, svārstās no 3000 - 5000 eiro.

giant-shosejas-elektro-1024x608_vk_vk.webp

Giant šosejas elektrovelosipēds Road E+

Pilsētas Quick E+

Klasisko pilsētas elektrovelosipēdu klasē tiek piedāvāts diezgan interesants modelis, kas būs noderīgs praktiski jebkuram velobraucējam. Pilnizmēra dubļu sargu un bagāžnieka esamība šo velosipēdu ļaus tiešām izmantot kā ikdienas velosipēdu. Vienīgais, kas var apturēt no tā iegādes ir augstā cena. Bāzes komplektācijā tas maksā 3000 eiro, kaut arī aprīkojums, salīdzinot ar citiem elektrovelosipēdiem, ir diezgan zems - Shimano Deore.

giant-pilsetas-elektro-1024x581_vk_vk.webp

Giant pilsētas elektrovelosipēds Quick E+

Lūk šādus skaistus un mūsdienīgus elektrovelosipēdu modeļus patērētāju tirgum Giant prezentēja 2017. gadā. Visi modeļi ir vienādi aizraujoši.

Latvijā šādus elektrovelosipēdus piedāvā viens internetveikals - Megawatt, kurā atrodami jau jaunāki, 2018. gada Explore modeļi, bet vairāk informācijas par modeļiem un to detalizētu aprakstu varat apskatīties ražotāja oficiālajā mājas lapā.