Velosipēds, kā arī jebkura cita lieta, sastāv no komponentēm. Uz rāmja, ko var uzskatīt par velosipēda skeletu, tiek pievienota ātrumu un bremžu sistēma, tiek uzstādīti riteņi un balstiekārta. Šis raksts palīdzēs izvēlēties, kāds Shimano velosipēda aprīkojums ir piemērotākais jums.

Shimano velosipēdu aprīkojums ir ļoti dažāds. Par velosipēda aprīkojumu var uzskatīt jebkuru velosipēda detaļu, kas tiek stiprināta pie rāmja:

shimano-klases-velosipeda-dalas-lv-1024x768.webp

Visi ražotāji vienkaršības pēc savu aprīkojumu iedala klasēs - tās atšķiras ar aprīkojuma pielietojuma nozīmi, kvalitāti un cenu.

Piemēram, iesācējam vai tādam, kurš brauc mierīgi, nav jēgas pirkt augstas kategorijas aprīkojumu. Varat būt droši par to, ka velobraucieni būs izdevušies arī ar vidēja līmeņa aprīkojumu.

Ja Jums ir ierobežots budžets, tad optimālākais variants būtu velosipēda iegāde ar zemākās klases aprīkojumu, bet kvalitatīvu rāmi.

Ja būs nepieciešams, nākotnē varēsiet uzlabot tikai velosipēda aprīkojumu.

Aprīkojums atšķiras katra velosipēda tipam. Shimano to iedala šādās kategorijās:

  • Kalnu velosipēdi (MTB)

  • Šosejas (Road)

  • Pilsētas (Urban)

  • Grants (Gravel / Adventure)

  • Elektrovelosipēdi (eBike)

Katrai no šīm piecām kategorijām ir savas klases - sākot ar bāzes, beidzot ar profesionālo līmeni.

Shimano aprīkojuma klasifikācija

Shimano aprīkojums kalnu (MTB) velosipēdiem

shimano-klases-kalnu-lv-765x1024.webp

Kalnu velosipēdu aprīkojuma klases

Shimano Tourney

Bāzes līmeņa Shimano velosipēdu aprīkojums. Tā kā Tourney ir Shimano bāzes aprīkojums, nevajadzētu cerēt, ka šis aprīkojuma komplekts kalpos ilgi, kaut arī viss ir atkarīgs no tā, cik bieži apkopjat velosipēdu. Visbiežāk ar Shimano Tourney tiek aprīkoti bērnu, pusaudžu, pastaigu un lēti pieaugušo velosipēdi. Bezceļi un lielas noslodzes ekspluatācija šim aprīkojumam nav ieteicama.

shimano-tourney-mtb-1-1024x453.webp

Shimano Tourney

Shimano Altus

Arī bāzes līmeņa aprīkojums. Shimano Altus izturības pakāpe ir augstāka nekā Tourney, tāpēc ar to varēsiet braukt arī pa viegliem bezceļiem.

shimano-altus-mtb-1-1024x640.webp

Shimano Altus

Shimano Acera

Acera atrodas kaut kur pa vidu zemākajai un vidējai aprīkojuma kategorijai. Shimano Acera sniegs pārliecību braucot ārpus pilsētas un viegliem bezceļiem.

shimano-acera-mtb-1-1024x467.webp

Shimano Acera

Shimano Alivio

Vidējās klases kalnu velosipēdu aprīkojums. Shimano Alivio būs laba izvēle - varat nedomāt par to, kur brauksiet. Nedaudz atšķiras no Deore aprīkojuma, kas ir nedaudz vecāks un dārgāks.

shimano-alivio-mtb-1-1024x532.webp

Shimano Alivio

Shimano Deore

Shimano Deore ir ļoti labs un kvalitatīvs vidējas klases aprīkojums. Laikam vienīgais mīnuss ir tā nesportiskais svars. Ar šo sistēmu rekomendējam aprīkot velosipēdus ar augstu un regulāru noslodzi.

shimano-deore-mtb-1-1024x783.webp

Shimano Deore

Shimano SLX

Shimano SLX ir labākais velosipēda aprīkojums amatierim. Vēl uzticamākas sastāvdaļas un mazāks svars nekā iepriekšējām klasēm. Parasts velosipēdu amatieris savā dzīvē nesastapsies ar situācijām, kurām būs nepieciešams vēl labāks aprīkojums.

shimano-slx-mtb-1-1024x779.webp

Shimano SLX

Shimano Deore XT

Velosipēdi ar Shimano Deore XT aprīkojumu tiek komplektēti dalībai sacensībās. Samazināts svars un izmēri, kā arī mūsdienīgi un tehnoloģiski nenovecojuši materiāli.

shimano-deore-xt-mtb-1-1024x721.webp

Shimano Deore XT

Shimano XTR

Ja vēlaties kaut ko labāku par Deore XT, tad XTR būs labākais, ko var piedāvāt Shimano – jauni materiāli un jaunākās tehnoloģijas. Minimāls svars. Absolūta uzticamība. Saprotams, ka cena atbilst kvalitātei.

shimano-xtr-1-1024x709.webp

Shimano XTR

Shimano Saint

Shimano Saint ir ļoti izturīgs un uzticams aprīkojums profesionāļiem. Izturēs jebkādas ekstremālas slodzes.

shimano-saint-1-1024x611.webp

Shimano Saint

Shimano ZEE

Shimano Zee ir paredzēts agresīvai braukšanai pa kalnu takām. ZEE sniegs pārliecību par to, ka tiksiet galā ar pašiem stāvākajiem nobraucieniem.

shimano-zee-1-1024x859.webp

Shimano ZEE

Shimano aprīkojums šosejas velosipēdiem

shimano-klases-shosejas-lv-1-1024x772.webp

Šosejas velosipēdu aprīkojuma klases

Shimano Tourney

Shimano Tourney ir bāzes līmeņa aprīkojums. Neceriet uz ilglaicīgu kalpošanu un efektivitāti. Noteikti neiesakām iegādāties.

shimano-tourney-shosejas-1-1024x592.webp

Shimano Tourney

Shimano Claris

Shimano Claris ir sākuma līmeņa aprīkojums. Tas visbiežāk tiek uzstādīts uz lētiem šosejas velosipēdiem.

shimano-claris-1-1024x553.webp

Shimano Claris

Shimano Sora

Shimano Sora ir šosejas velosipēda aprīkojuma komplekts, kas ilgu laiku var kalpot perfekti. Ideāls variants pirmajam šādas kategorijas velosipēdam.

shimano-sora-1-1024x585.webp

Shimano Sora

Shimano Tiagra

Shimano Tiagra var uzskatīt par analogu kalnu velosipēdu aprīkojuma klasei Deore. Ar Shimano Tiagra varat mēģināt piedalīties sacensībās.

shimano-tiagra-1-1024x565.webp

Shimano Tiagra

Shimano 105

Shimano 105 - saņemsiet maksimāli daudz kvalitātes par pieņemamu cenu. Vairāk uzticamības, labāki materiāli un labs dizains. Zelta vidusceļš šosejas velosipēdu aprīkojumu klāstā.

shimano-105-1-1024x493.webp

Shimano 105

Shimano Ultegra

Šosejas velosipēdu aprīkojums, kas ir paredzēts pieredzējušiem amatieriem un profesionāļiem. Shimano Ultegra aprīkojums ir ļoti izturīgs un neticami viegls.

shimano-ultegra-1-1024x592.webp

Shimano Ultegra

Shimano Dura-Ace

Shimano Dura-Ace ir labākais, ko vari izvēlēties. Attiecīgi arī dārgākais no aprīkojumiem.

shimano-dura-ace-1-1024x786.webp

Shimano Dura-Ace

Shimano aprīkojums grants velosipēdiem

shimano-grx-gravel-1-1024x554.webp

Shimano GRX

Shimano ražo aprīkojumu speciāli priekš grants (gravel) velosipēdiem. Šobrīd vienas sērijas ietvaros tiek piedāvāti trīs modeļi:

  • GRX RX810

  • GRX RX600

  • GRX RX400

Grants vai Gravel velosipēdi ir maksimāli universāli un paredzēti ilgiem, komfortabliem braucieniem. Tie ir aprīkoti ar disku bremzēm un diezgan plašām riepām. Pateicoties savai konstrukcijai, tie lieliski der braukšanai gan pa ceļiem, gan pa takām, granti vai dubļainām virsmām.

Pielāgojamība, funkcionalitāte un izturība ir šo velosipēdu lielākā priekšrocība ikdienas braucieniem, vieglam tūrismam vai ziemas treniņiem.

Shimano aprīkojums elektrovelosipēdiem

shimano-klases-e-bike-lv-1-1024x557.webp

Elektrovelosipēdu aprīkojuma klases

Shimano Steps E5000 – aprīkojums pilsētas velosipēdiem. Ar Shimano Steps E5000 var viegli un ērti tikt līdz darbam vai doties izbraucienos pilsētas ietvaros.

Shimano Steps E6100 – aprīkojums, kas nodrošinās plūdenu, efektīvu un baudāmu braucienu neatkarīgi no tā, kur un kā brauksiet.

Shimano Steps E8000 – ar Steps E8000 var aizbraukt tālāk patērējot mazāk enerģijas, vienlaicīgi saņemot lieliskas sajūtas no brauciena.

Nobeigums

Katram no šiem aprīkojumiem ir dažādas variācijas. Tās varat apskatīties Shimano oficiālajā mājas lapā.

Galvenais ir saprast kur, kad un kā brauksiet ar savu velosipēdu. Nav jēgas sākt velosipēda un tā aprīkojuma izvēli, ja neesat definējis savas prasības. Izvēloties velosipēda tipu un tā aprīkojumu, Jūs nosakāt savu veloamatiera attīstības virzienu, bet aprīkojuma klases izvēli labāk veikt kopā ar velosipēdu veikala konsultantu.