Velobraucēji bieži saskaras ar problēmu - kur savu metāla zirgu glabāt? Ja dzīvoklī vēl var atvēlēt nedaudz vietas velosipēda uzglabāšanai, tad ofisā bieži vien šādas iespējas nemaz nav.

Dažreiz velosipēdu var novietot kaut kur pie apsarga telpas vai stāvvietā, bet vienmēr būs kaut vai neliels uztraukums par tā drošību. Vēl sliktāk ir ar velosipēda pārvadāšanu sabiedriskajā transportā - šī arī ir viena no elektroskūtera priekšrocībām.

Vidējais pārvietošanās ātrums ar elektrisko skrejriteni atbilst skrienoša cilvēka ātrumam (10 - 15 km/h). Skūteri ir daudz vieglāk novietot ierobežotas platības telpās.

elektroskuteris-featured-1024x1024_vk.webp

Elektriskais skrejritenis ir vienkāršāks par velosipēdu un bieži vien ir ērtāks pārvietojoties darba darīšanās.

Parastam skūterim ir viena galvenā problēma - lai pārvietotos ar to, vajadzēs patērēt vairāk enerģijas, nekā braucot ar parastu velosipēdu. Tam arī ir diezgan lieli ierobežojumi braucot pa dažādām ceļa virsmām. Fiziska slodze cilvēkam nav slikta, tāpēc vajadzētu priecāties par iespēju nodarboties ar fizkultūru, bet nevajag aizmirst to, ka, ja cilvēks dodas darba darīšanās, tad viņš nevēlas atbraukt netīrs un sasvīdis.

Tas var arī beigties ar apaukstēšanos, jo cilvēks atbrauc sasvīdis un sēžas savā darbavietā, kur ir kondicionieris vai blakus ir atvērts logs. Ir arī dažādi laika ierobežojumi - kaut arī uz skūtera pārvietoties sanāk ātrāk, nekā ar kājām, tomēr tas aizņems vairāk laika nekā braucot ar velosipēdu. Attāluma ierobežojumi - cilvēks, kurš nav braucis ar skūteri, varēs bez piepūles nobraukt tikai 5 - 6 kilometrus, pēc tam viņš sāks nogurt.

Kā risinājumu šīm problēmām piedāvājam elektrisko skrejriteni. Šajā rakstā mēs aprakstījām, kā izvēlēties sev elektroskūteri.

Priekšrocības

Atšķirībā no elektrovelosipēda, elektroskūterim ir krietni mazāks svars un tas ir gan daudz kompaktāks, gan lētāks. Par neslikta elektriskā velosipēda cenu var iegādāties lielisku elektroskūteri.

Elektroskūteris var būt dažādu konstrukciju veidu - tiek iedalīti saliekamajos un parastajos modeļos. Ja to izmantosiet braukšanai uz darbu, tad daudz racionālāk būs iegādāties saliekamu elektrisko skrejriteni.

Gan elektriskais skrejritenis, gan velosipēds var būt aprīkots ar motorizētu riteni vai atsevišķu elektrisko dzinēju. Elektriskais dzinējs padod griezes momentu uz riteni ar siksnas vai ķēdes palīdzību. Elektroskūteri var būt aprīkoti ar svina skābes vai litija jona akumulatoriem. To riteņi var būt pumpējami vai arī ražoti no mīksta plastikāta.

Elektroskūteris var būt aprīkots ar priekšējo un/vai aizmugurējo amortizatoru. Lai izmantotu visas elektroskūtera priekšrocības, tad vislabāk izvēlēties modeli ar šādu aprīkojumu:

  1. Motorizēts ritenis (pieaugušam cilvēkam ne mazāk par 300 vatiem). Ja izvēlējāties elektrodzinēju, tad iesaku izvēlēties ar jaudu ne zemāku par 500 vatiem.

  2. Litija-dzelzs fosfāta akumulators (lifers) ar ietilpību ne mazāk par 20 Ah un darba jaudu ne mazāku par 36V.

  3. Aizmugurējais un priekšējais amortizators.

  4. Plati un pumpējami riteņi. Latvijas ceļiem - tieši tas, kas vajadzīgs.

  5. Svars - ne lielāks par 20 kg. Tā tikai liekas, ka milzīgu skūteri, kurš sver 30kg var viegli pacelt ar vienu roku un iecelt vilcienā. Tomēr tas ir pieklājīgs svars un to neiecelsiet vilcienā bez piepūles kā to rāda reklāmās.

  6. Var pievērst uzmanību iespējai uz skūtera uzstādīt ērtu krēslu, kā arī vai tas ir aprīkots ar aizsargspārniem.

  7. Labāk izvēlēties saliekamu rāmi.

Elektroskūteris daudzos aspektos pārspēj parastu skūteri. Šī ierīce viegli ietilps automašīnas bagāžniekā, kā arī tam atradīsies vieta pat nelielā dzīvoklī. Latvijā elektroskūteru piedāvājums jau ir diezgan plašs - dažus modeļus varat apskatīties Elektrum E-veikalā.